2020 Yaz makyaj trendleri ve Güzellik Rehberi

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

2020 YILI YAZ MAKYAJI TRENDLERİ

Her ne kadar pandemi döneminden dolayı evden çıkamasak da kimimiz kendimizi iyi hissetmek aynada kendimizi güzel görmek için, kimimiz görüntülü sohbetlerde daha iyi görünmek için, kimimiz arkadaşlarımızla açık alanlarda kısa süreli bile olsa görüşmeler için makyaj yapmaya devam ettik.

Bu yıl daha trend görünebilmek için bu yazımızda 2020 yılı yazının makyaj modasını anlatacağız.

2020 yılında makyaj trendleri doğallığı işaret ediyor. Ciltte olabildiğince ince ve yoğun olmayan ürünler, gözlerde ve dudaklarda ışıltı, çarpıcı olmayan yumuşak renkler bu yılın trendlerini oluşturuyor. Yazın genelde kalın fondötenler, koyu renk rujlar tercih edilmiyor. Bunun yerine daha ışıltılı, az kapatıcılık sağlayan ürünler gündemde.

Yani artık katı makyaj ürünler yerine daha sıvı, jel formatında olanlara yönelim var. Cildi nemlendiren ve daha doğal bir görünüm sunan allık, aydınlatıcı, göz farı, ruj ve fondötenler ön planda.

Son yıllarda popüler olan ‘ No makeup makeup ‘ bu yazın da en çok kullanılan makyaj trendleri arasında.

Bu yazın makyaj modasına daha detaylı bakalım;

HAFİF FORMÜLLÜ FONDÖTENLER

Yapısı kalın olmayan, ciltte ince bir örtücülük sağlayan, genelde su bazlı ve mat olmayan ışıltılı fondötenler ön plana çıkıyor. Böylece yaza uygun fresh ve makyajsız gibi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

AYDINLATICILAR

Aydınlatıcılar makyaj hayatımıza bir anda girdi ve herkesin en sevilen ürünü haline geldi. Elmacık kemiklerimizin üstüne sürülen bu aydınlatıcılar ışıl ışıl bir görünüm kazandırıyor. Yazın ise toz aydınlatıcılardan çok likit aydınlatıcılar kullanılıyor. Fakat artık bu yıl bu aydınlatıcılar baz olarak kullanılmaya başlandı ve fondötenin altından cildin ışıl ışıl ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

PARLAK DUDAKLAR

Bir dönem çok moda olan mat rujlar artık yerini lipgloss’lara bıraktı. Hafif yaza uygun tonlardaki parlak rujlar dudakları daha canlı ve daha göz alıcı gösteriyor.

LİLA GÖZ FARLARI

Bu yazın en trendleri arasında ışıltılı lila rengi göz farları var. Bu renk stilinize ayrı bir hava katıyor şüphesiz. Ayrıca lila tonları özellikle yeşil gözleri daha da öne çıkarıyor. Lila farları göz pınarlarınızı aydınlatmak için de kullanabilirsiniz.

YUKARI TARANAN KAŞLAR

Bir zamanlar kalıp gibi ve incecik kaşlar modaydı. Bu moda yerini daha fresh bir görünüm sağlayan tüy tarama ve kalın kaşlara bıraktı. Kaşlar çok hafif şekilde doldurulup bir kaş maskarası ile yukarı taranıyor ve böylece yüz daha da yukarı çekilmiş bir görüntüye sahip oluyor.

DOĞAL ALLIKLAR

Doğru seçilmiş renkte ve doğru uygulanan allıklar cilde güneşten yanmışçasına doğal ve güzel bir görünüm katıyor. Cildi anında canlandırıp renk veriyorlar. Bu yaz toz allıklar yerine kullanımı daha rahat ve daha doğal görünümü olan likit allıklar ön planda. Allık sadece yanaklara değil burun üstüne de hafifçe uygulanıyor ve böylece doğal bir görünüm elde ediliyor.