2021’e Damgasını Vuracak Mobilya trendi ve renkleri

 • 1 Star (+1 rating, 1 votes)
  Loading...

Mobilya tasarım trendleri, giyim modası kadar sıklıkla değişmez. Buna rağmen yavaş yavaş ince değişimler yaşanıyor. 2021 yılında uzmanlar aşağıdaki özellikler için bir rota tutmayı öneriyor:

 • Doğal ve çevre dostu
 • Sıradışı şekiller
 • Doğal renkler
 • Pratiklik ve işlevsellik
 • Detaylarda dikkat

Tüm bunları tek bir iç mekanda birleştirmek şart değil. En çok beğendiğiniz birkaç özellikte yeterli olacaktır.

En İyi 5 Mobilya Trendi

2021 yılında uzmanların tavsiyeleri ile mobilya trendleri…

Tasarımda Ekletizm

2021 yılında, iç tasarım ve kişiselleştirme önce gelir. Bu isteklerinize, ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize göre mobilya seçeceğiniz anlamına gelir. Örneğin, minimalist bir koltuk ile klasik bir şifonyeri birleştirmek oldukça mümkün bir durumdur. Böylece farklı nesillerin zevkleri, ortama canlılık ve özgünlüklerini yansıtır.

Doğaya Yakınlık

Doğal olan herşey moda olacak. Özellikle kabaca örülmüş ahşap masa ve sandalyeler modern iç mekanların en ilginç özelliklerinden biri haline gelecektir. Aynı yön döşemenin renklerine de yansıyacaktır. Doğal tonlar, stilistlerin 2021 yılındaki basitlik ve işlevsellik taleplerine mükemmel bir şekilde uymaktadır.

Olağandışı Malzeme Kombinasyonları

2021 yılında, çeşitli doku ve tonlara sahip iç mekan ürünleri büyük talep görecek. Örneğin; cam, metalin yanında çok zarif görünüyor. Modern üreticiler sadece bu tip dolapları değil, aynı zamanda sandalyeler ve masalarda da bu zarifliği sunmaktadır. Damperli camın genellikle yüksek mukavemete sahip mobilyalar için kullanıldığını bilmemiz gerekir. Bu tür malzemeler yüksek teknoloji tarzı için idealdir. Ancak günümüzde bina tasarımında hemen hemen her yönde kullanılmaktadır.

Dokundukça İyi Hissettiren Kumaşlar

Dikenli, soğuk ve pürüzlü yüzeyler hızla geçmişin derinliklerine çekiliyor. Mobilya döşemeleri için yumuşak, narin ve ipeksi malzemeler popülerlik kazanıyor. Bu nedenle, kendilerini rahat mobilyalarla çevrelemeyi tercih edenler, 2021 yılında ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak seçeneği kolaylıkla bulabileceklerdir.

Antik Dönem Oryantasyonu

Hiçbir durumda büyük aannenizin, dedenizin sandalyesini atmayın. O eski olarak adlandırılan eşyalar, 2021 yılında iç mekanınızı en beklenmedik şekilde dekore edebilecek. Antik çağ modası, en küçük ayrıntılara giderek artan bir ölçekte sürprizlerle geliyor. Geçmişi ve karakteri olan şeylerin odada olması arzu edilir. Antika bir mobilya parçası ne kadar benzersiz ve sıradışı olursa, o kadar değerli olur.

Listelenen trendleri tek bir iç mekanda birleştirmek hiç de gerekli değildir. En çok sevdiğiniz özelliklerden birkaçı mekanınızı dekore ederken yeterli olacaktır.

2021 Mobilya Trend Renkleri

2021 yılında toprak ve yeşillerin tonları özellikle popüler hale gelecektir.

 • Pişmiş Toprak: Turuncu, kırmızı ve koyu sarı ile karıştırılan bu gölge renkler, mobilya ve aksesuarlarda çok etkileyici görünüyor. Yumuşak kanepeler, koltuklar ve sehpaların dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Nane Yeşili: Bu renk, mobilyalardaki geleneksel beyaz tonların yerini başarılı bir şekilde alabilir. Kumlu, kahve ve koyu sarı tonları ile harika görünüyor. Daha soğuk renkleri seviyorsanız, nane yeşili ile zengin zümrüt yeşili veya gri ile maviyi birleştirebilirsiniz.
 • Hardal: Sıcak bir paletten gelen bu gölge, toprak ve güneş ile ilişkilidir. Mobilya döşemesinde kullanmak, odaya aristokrasi ve özgünlük kazandırır. İç mekandaki gri, beyaz ve çikolata tonlarının parlaklığını hafifçe bastırmaya yardımcı oluyor.
 • Mavi-Gri: Grinin kısıtlaması ve mavinin cazibesi birleştirilir. Bu tür mobilyalar, çok havadar ve zarif olarak algılandığı için kaçınılmaz olarak göze çarpar. Daha da avantajlı görünmesi için odanın dekorasyonuna koyu renkli ahşap veya soğuk pembe tonları da ekleyebilirsiniz.

2021 Yılında Mobilya Malzemesi Trendleri

Modern şehirli insanlar bazen karşı konulmaz bir doğa ile birleşme ve onun gücünden beslenme arzusu yaşarlar. Bu durum kısmen, tasarımcıların mobilyayı esas olarak doğal malzemelerden yapma arzusunu açıklıyor.

 • Odun
 • Bambu ve rattan
 • Taş
 • Deri vb.

Aynı anda birden fazla dokunun bir araya gelmesi, iç mekana özel bir çekicilik ve özgünlük kazandırır. Cam, odanın tasarımında da çok zarif görünüyor. Ayna ekleri hala sıklıkla dolaplarda ve tezgahlarda kullanılmaktadır. Odayı daha zarif hale getiriyorlar ve görsel olarak sınırları genişletiyorlar. Kanepelerin ahşap sırt ve kolçakları, son zamanların özel bir şıklığıdır.

Tasarımcılar, metal parçaları aktif olarak kullanmaktadır. Mobilyalar altın, pirinç, bronz, çelik veya nikel ile dekore edilebilir. Ancak bakır, 2021 yılından sonra çok daha popüler hale geliyor. Sıcak tonu ve odaya getirdiği şenlikli atmosfer yeteneği nedeni ile çok çekici olan bakır, iç mekanlarda farklı tarz arayanlar için oldukça uygun.

2021 Yılı Döşemelik Kumaş Trendleri

2021 yılında tercih edilen kumaş trendlerinde etkileyici doku ve yüksek kaliteye oldukça önem verilmektedir. 50’li yılların ruhundaki mobilyaların yavaş yavaş modaya döndüğünü belirtmekte de fayda var. Üzerinde süs, küçük bir kafes, ince çiçek veya etnik desenler de kabul edilebilir.

Tasarımcılar, mütevazi lüksle ilişkilendirilen yumuşak dokunuşlu döşemeli seçenekleri sunuyor. Örneğin, kadife ile deri veya ipek ile keten uyumludur.

2021 Yılında Dış Mekan Mobilya Trendleri

2021 yılında dış mekan mobilyaları, ev mobilyalarının aksine giderek daha parlak ve etkileyici tonlar kazanıyor. Tasarımcılar, genel arka plandan sıyrılması, ağaçların ve çimlerin yeşilliği ile birleşmemesi gerektiğine inanıyor. Mobilyalar orijinal olarak ölçülü renklerde satın alınmışsa, zengin sulu tonlarda yastıklar, şilteler ve örtüler yardımı ile canlandırabilirsiniz.

Bahçe mobilyalarının şekli ya belirgin ve katı köşeli olmalı ya da kasıtlı olarak yuvarlatılmalıdır. Bu iki tasarım yönü paraleldir. Bu sayede bize geniş olanaklar sağlar. Örneğin kübik masalar veya dikdörtgen kanepeler 2021 yılında bahçe mobilya trendleri ile çok alakalı. Bununla birlikte terasa koza şeklinde rahat bir salıncak da kurabilirsiniz. Malzeme seçimlerinde belirttiğimiz seçeneklerden tercih edilmesini tavsiye ediyorlar.

 • Ahşap: Bu malzemenin zaman sınırlandırması yoktur. Tek kelime ile klasiktir. Çok çekici ve sağlam görünür. Esnekliği ve etkileyici dokusu nedeniyle standart dışı fantezilerin çoğunu somutlaştırmanıza izin veriyor.
 • Taş: Bahçe bankları, özgünlükleri ve dayanıklılıkları ile ayırt edilebilir.
 • Metal: Dövme masalar, sandalyeler şüphesiz ki bahçelerin gerçek bir dekorasyonu olacak. Oldukça zariflerdir ve aynı zamanda olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklıdırlar. Tabi ki özel bir korozyon önleyici ile kaplanmışlarsa.
 • Tekstil: Yumuşak kanepeler, şezlonglar, sallanan sandalyeler ve koltuklar için geçerli bir seçenektir.

Hangi malzemeyi tercih ederseniz edin, mobilyaya gerekli pratikliği, çekiciliği ve size gereken konfor seviyesini sağladığından emin olmalısınız.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Gaye Kolsuz
  3 gün önce

  2021 gel artık ya gözünü seveyim….

  0