Banyonuzu mimar gibi değiştirmek

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Banyo biz kadınların ve ailemiz için en önemli yerlerinden biri olmasına rağmen çoğu banyolar küçük alanlar olduğu için bazen çamaşır makinesine bile yer bulamıyoruz. Gelin birlikte banyomuzu düzenleyelim.

Peki küçük banyoyu büyükmüş gibi dizayn etmek mümkün mü ? Bu soruya evet dememiz için banyonuzu iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Kare bir banyo yerine dikdörtgen bir banyo daha iyi yerleşim olanağı sağlayacaktır. Aşağıdaki örnekte göreceğiniz üzere dikdörtgen uzun bir banyo aslında boş halinde bakıldığında bizi yanıltıp çok kullanışlı gelmeyecektir. Ancak örnekte olduğu gibi Lavabo – Klozet – Duş kabini sıralamasıyla gidince çok ferah bir ortam olduğunu görebilmekteyiz.

Duş kabinini Banyonun en sonuna koymak:
Duş kabini mantığı artık tarafa kaldırıp örneklerde göreceğiniz üzere banyonun son kısmını duş alanı olarak ayırarak ferah bir duş ortamı sağlarken banyonuza pozitif bir atmosfer katacaktır.

Küçük Kare Banyom var ne yapmalıyım ?

Yeni yapılarda şüphesiz banyolar küçük ve kare yapılmaya başlandı. Eskiden kültürümüzde büyük yer alan banyo artık küçük alanlar olarak kullanılıyor. Peki kare yapıda olan banyoda ne yapabiliriz diye düşünüyorsanız Alttaki fotoğraflarda küçük alandaki çözümler için sizlere örnek olabilir.

Banyolar küçük alanlar olduğunda ferah renkler ve az malzeme koyulması gerekmektedir. Siyahın hakim olduğu bir banyo düşünürsek malzemelerin rengi ile banyoyu ferah bir atmosfere dönüştürmemiz gerekmektedir. Duş kabinini Camdan yaparak banyonun alanını daha büyük göstererek , Banyonuzu aslında olduğu konumdan daha büyük bir konuma çevirebileceğiz.

Banyolarımızda aydınlatma diğer odalarda önemsediğimiz kadar önemsemiyoruz. Aslında Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi makalemizde paylaştığımız gibi Banyoda ışığı tavandan tek bir ışık olarak vermek yerine , duvarlardan gelen spot ışığı bizlere banyonun farklı ve kullanışta makyaj için çok rahatlatıcı bir etkisi olacağını düşünüyorum.

Banyomuz bizlerin makyaj için en çok vakit harcadığı alan olmakla birlikte ailemiz için olmazsa olmazıdır. Banyomuzu küçük figür ve aksesuar ile zengin bir alana dönüştürebileceğimizi unutmayın 🙂