İdeal Detoks İçecek Tarifleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Detoks denilince genellikle herkesin aklına ilk olarak diyet, zayıflama programları gelir. Ancak detoks bunlardan çok daha fazlasıdır. Detoks programları sadece fiziksel değil, ruhsal ve zihinsel olarak da dinlenme, arınma, temizlenme amaçlı uygulanır. İşte bu detoks programlarının en önemli elemanlarından birisi detoks içecekleridir ve onlar sayesinde hem kişi daha az açlık hisseder hem de metabolizma hızlanır. Zira detoksta asıl amaç; sağlığı koruyarak vücuttaki zararlı maddelerden kurtulup daha fit bir vücuda kavuşmaktır.

Avakadolu süt

1 adet orta boy olgunlaşmış avokado, 1 su bardağı süt, 2 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı sıvı vanilya, 2 küp buz blenderdan geçirilir ve taze olarak tüketilir.

Portakallı limonata

1 adet limonun suyu, 2 tane portakalın suyu, 1 şişe sade maden suyu, 2 tane taze nane yaprağı, 3 dilim limon ve 3 küp buz büyük bir bardak veya sürahide 10 dakika bekletilir, taze olarak tüketilir.

Limon yaprağıyla papatya çayı

Yarım su bardağı kurutulmuş papatya, yarım su bardağı kurutulmuş limon yaprağı 6 su bardağı kaynamış suya eklenir ve 10 dakika ağzı kapalı olarak bekletilir. Ardından 3 tatlı kaşığı bal ve 2 küp buz eklenerek tüketilir.

Lavanta özlü limonata

4 tane orta boy limon sıkılır. 1 litre suyun içine iki tane limonun kabuğu rendelenir ve kaynatıldıktan sonra süzülür. 1 yemek kaşığı lavanta ilave edilir ve ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletildikten sonra tüketilir.

Böğürtlenli yoğurt

3 su bardağı böğürtlen, 1 su bardağı evde mayalanmış yağsız yoğurt, 2 çay kaşığı bal, 4-5 tane kakule tohumu blenderdan geçirilir ve taze olarak tüketilir.

Muzlu yoğurt

1 adet orta boy muz, 1 su bardağı yağsız yoğurt, blenderdan geçirilmiş 1 tatlı kaşığı keten tohumu, 2 küp buz blenderdan geçirilir ve taze olarak tüketilir.

Elmalı havuç suyu

2 adet havuç meyve sıkacağı ile sıkılır. Havuç suyu, 2 küp buz, yarım tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil, a tane yeşil elma blenderdan geçirilir ve taze olarak tüketilir.