İnsanların sizi sevmesi için 6 ipucu

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Şüphesiz sevilmek bu dünyanın en güzel duygusu, bunu sağlamak için sizlere daha çok insan tarafından sevilmenizi sağlayabilecek 6 stratejik bilgi sunuyoruz.

1. GÜLÜMSEYİN

 İnsanın yüzünde taşıdığı, sırtında taşıdığından daha önemlidir. Hareketler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur. Kelimelerinin dilini pek sevmediğimiz nice insanlara hallerinin güzel dili yüzünden bağlanıveririz.

Gülümseyin öyle samimi ve sıcak olunuz ki her sıktığınız ele ruhunuzu katın, düşmanlarınızı düşünerek zaman kaybetmeyin

Kalbiniz neye bağlanırsa varlığınız onun mahiyetine bürünür, kendinize güvenin gülümseyin yeni fırsatlar kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

2. İSİMLERİ UNUTMAYIN

Sıradan bir kişi bile kendi ismine dünyanın bütün isimlerinden daha çok önem verir.

Bir insanın uzun zamandan sonra ismi ile hitap etmek büyük bir iltifat sayılır fakat yanlış ismi hatırlamanız yanlış telaffuz etmeniz zararlı olabilir.

İnsanın kendi adı dünyadaki tüm insanlardan daha tatlı ve sevimli bir kelimedir.

3. İYİ BİR DİNLEYİCİ OLUN

Dinleyen birisinin bulduğumuzda dinletmeyi sevmeyenimiz yoktur. Heyecanlı dikkat ve ilgiden zevk almayacak insan yoktur.

En sert saldırgan tenkitçiler bile sabırlı ve sevimli dinleyiciler karşısında yumuşarlar. Böyle dinleyiciler zehrini akıtan tenkitçinin dilinin tutulacağını bilir, sabırla zehrini akıtmasını beklerler.

4. İLGİLİ OLUN

Başkalarının yaşantıları, zevkleri, ilgileri, ihtiyaçları, problemleri ile ilgilenirseniz, sizinle ilgilenilir. Bu şekilde yalnız kalmazsınız. Sevilen kişi olabilmek için önce sizler iyi bir dost iyi bir sevgi verebilen kişiler olmalısınız.

Yaşamda sadece kendisi için yaşayanlar bencil ve yalnız kişilerdir. Bu kimseler yaşamda sürekli zorluklarla karşılaşırlar.

5. İLGİYİ PAYLAŞIN

Sosyal kişi olmak sadece kendi yaşadıklarımızın doğruluğu ile değildir. Başkalarının yaşamlarındaki renkleri görerek ilgi, takdir, iltifat, teşekkür ve her türlü övgüye layık olanları bulup diğer insanlara bunları veriniz ki sizlerde kendi yaşamınızın anlamını kavrayabiliniz.

Başkalarındaki güzelliği göremeyen kişiler kendi güzelliklerini de zamanla kaybedeceklerdir.

6. ÖZEL OLDUĞUNU HİSSETTİRİN

Başkalarının size nasıl davranmasını istiyorsanız sizlerde öyle davranın.

Hepimiz saygı görmek, samimiyetle takdir görmek isteriz. Hakkımızda güzel sözler söylenmesinden hoşlanırız. Önemli birisi olduğumuzu hissedersek mutluluk duyarız. Çevremizde anne, baba, kardeş, eş, çocuk, öğretmen, arkadaş vb. Kişilere güzel sözler söyleyerek önemli olduklarını hissettiriniz. Göreceksiniz ki bunun karşılığını kat kat mutluluk olarak alacaksınız.