Vazelinin Sağlığınız Üzerine Mucizevi Faydaları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Vazelinin Sağlığınız Üzerine Mucizevi Faydaları

Yoğun olarak kış aylarında ellerimizi nemlendirmek için kullandığımız vazelinin birçok faydası bulunuyor. Sağlığımız ve özellikle cilt sağlığı üzerindeki faydalarını okuduğunuzda şaşıracaksınız. Herhangi bir zararı bulunmayan ve faydaları ile cildinizin kusursuz olmasını sağlayan vazelinin sizlere sunduğu faydalar şu şekildedir.

1 ) En ideal nemlendirici olma özelliğine sahip olan vazelin her mevsimde cildinizi nemlendirir, cilt kuruluğunun önüne geçer, cildinizin pul pul olmasını önleyerek sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

2 ) Vücudunuzda oluşan yaralanmalar, kesikler gibi cilt yaralarının olduğu bölgeye vazelin sürdüğünüzde hem yara olan kısmın nemli kalmasını sağlar hem de iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını sağlar.

3 ) Suda çözünmeyen vazelin bu özelliği ile sizi güneşten korur. Güneşten korunmak için kullanabileceğiniz vazelin özellikle yaz aylarında güneşlenmek istediğinizde veya havuz, deniz keyfi yapmak istediğinizde cildinizi güneşten koruyacaktır.

4 ) Gözünüzün altında oluşan morluklardan kurtulmak, dizlerinizde veya dirseklerinizde oluşan koyuluklardan kurtulmak istediğinizde vazelin kullanabilirsiniz. Vazelin içeriğinde yer alan aselin maddesi cildinizin renklerinin normale dönmesini sağlar. Bu nedenle cildinizde ve bu bölgelerde oluşan renk değişimlerinde vazelin kullanabilirsiniz.

5 ) Cildinizde oluşan tahrişlerin iyileştirilmesi, apış arası pişikleri, koltuk altı pişikleri gibi cildinizde oluşan tahrişlerden kurtulmak istediğinizde vazelin kullanabilirsiniz. Cildinizde oluşan kızarıklıklar ve pişikleri tedavi etme özelliği olan vazelin çok iyi bir onarıcı olma özelliğine de sahiptir.

6 ) Göz çevresi bakımında etkili olan vazelini kullandığınızda göz çevresi sarkmasının önüne geçebilir, cildinizi besleyeceğiniz için parlak ve gözünüzün güzelliğini ön plana çıkaran bir göz çevresine sahip olabilirsiniz. Parlayıcı özelliği olduğu için estetik amaç içinde kullanabilirsiniz.

7 ) Vücudunuzda oluşan çatlakları tedavi etmek, cildinizin sağlıklı ve parlak bir cilt olmasını sağlayabilmek için vazelin kullanmanız gerekiyor. Cildiniz beslenemediği için vücudunuzda çatlaklar oluşur. Bu nedenle vazelin kullanarak cildinizi beslemeli, çatlakları tedavi etmelisiniz

8 ) Sivilce ve akne gibi cilt lekeleri nedeni ile vücudunuzda oluşan izlerden kurtulmak istiyorsanız vazelin kullanabilirsiniz. Vazelin cildi tedavi edici özelliğinin yanı sıra lekelerden kurtarıcı özelliğe de sahiptir. Sivilcelerin yol açtığı kötü görünümlerden sizi kurtarır.

9 ) Gün içinde yaptığınız makyajı yüzünüzden temizlemek istediğinizde ve makyajı temizlerken acı çekmemek için vazelin kullanabilirsiniz. Vazelin yüzünüzdeki makyajı hiç acı vermeden temizlemenizi sağlayan en ideal malzemedir.

10 ) Kaş bakımı yapmak istediğinizde de vazelin kullanabilirsiniz. Vazelinin tedavi edici ve besleyici özelliğinin yanı sıra kıl köklerinin temizlenmesini sağlayan bir özelliği de vardır. Bu özelliği ile kaşlarınızın daha sağlıklı ve daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

11 ) Dudaklarınızda oluşan çatlakları tedavi etmek, dudak parlaklığınızı doğal olarak sağlayarak göz alıcı dudaklara sahip olmak için vazelin kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliği ile dudaklarınızın yeterli neme sahip olmasını sağlayabilir, dolgun, nemli ve beslenmiş dudaklarınız ile herkesi etkileyebilirsiniz. Vazelinin besleyici özelliği sayesinde hayal ettiğiniz dudaklara sahip olabilirsiniz.

12 ) Cilt bakım maskelerinin vazgeçilmezi olan vazelin sayesinde hem cilt bakımı yapabilir hem de cildinizi besleyebilirsiniz. Nemlendirici ve besleyici özelliğinden dolayı maskelerde kullanılan vazelin  yüzünüze uygulamak istediğiniz doğal maskeler ve cilt bakım kürlerinde kullanılmaktadır. Akneler, siyah noktalar ve sivilcelerin tedavisi içinde vazelini maske olarak kullanabilirsiniz.