Yılbaşı ve Yeni yıl Trendeleri 2021

  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Yılbaşı ve Yeni Yıl Trendleri 2020-2021

Pencereden dışarı baktığınızda hala sonbahar görünebilir ama yılbaşı göründüğünden çok daha yakın. Önceden yılın ana tatiline hazırlanmaya alışkın olanlar için, evinizi nasıl dekore edeceğinizi ve hangi hediyeleri hazırlayacağınızı düşünmenin tam zamanı. Tasarımcılar da bu tür soruları cevapsız bırakmıyorlar. 2020-2021 için Yılbaşı trendler önceden belirlendi.

En İyi 5 Yılbaşı Ev Dekorasyonu

1. Yatıştırıcı Yeşil

Başka bir deyişle, bu aynı doğal minimalizmdir; sakinlik, duruş, yeni bir şeyin başlangıcı için umut ve tasarımcılara göre bilinçli tüketim arzusunu sembolize eder.

Bu eğilim çevresinde kum gri, açık yeşil, ladin iğneleri ve kırmızımsı kahverengi gibi dengeli, doğal tonlara odaklanılması önerildi. Çağdaş dekor, cam ve kağıtla işlenmiş yapraklar ve çiçekleri, çizilmiş çiçek desenlerini ve doğal dokuya sahip seramik ve ahşap yüzeyleri içerir.

2. İpek Hafifliği

Sofistike estetiğe yönelen kusursuz zevke sahip olanlar, muhtemelen uzun zamandır evlerini tanıdık, zarif ve şehvetli bir şekilde ama trendin içinde kalacak şekilde dekore etmeyi hayal etmişlerdir. Deniz kenarındaki yılbaşı tatillerinde egzotik çiçek yapraklarından ilham alan tasarımcılar, havadar ve büyüleyici yumuşak bulut şekilleri yarattı.

Bu durumda, dekor, ferahlatıcı tonlarla seyreltilmiş sıcak bir palete odaklanmayı önerir. Favoriler, leylak ve soluk pembe ile çeşitli kombinasyonlarda açık koyu sarı, kahverengi, şeftali ve topraktır. Beyninizi malzemeler ve dokularla uğraşmak zorunda bırakmayacaksınız. Parıldayan metal, saten ve ipek parlaklığı, şeffaf cam, organze ve kadife seçenek de olacaktır.

3. Yakınken Mutlu

Bu eğilim çerçevesinde, aile değerleri ile çevre sevgisinin birleştirilmesi önerilmektedir. Bu tarzdaki yılbaşı dekoru davetkar ve çok yönlüdür. Uzlaşmaya davet eder ve ilham verir. Beklenmedik ve şaşırtıcı derecede uyumludur.

Misket limonun parlak, taze tonları, nane ve çimen, balkabağı – balmumu turuncusu, saman ve melanj trendin anahtarı oldu. Ayrıca dekorda geri dönüştürülmüş malzemelere dikkat edilmesi, çeşitli el yapımı ve DIY tekniklerinin aktif olarak kullanılması tavsiye edilir.

4. Yıldız Işığı Gecesi

Yılbaşında açık havada bir yerde olmayı ve doğal tazeliği hissetmeyi teklif eden çok sıra dışı bir trend. Bu gece uzak yıldızların dinginliği ve tüm doğanın içine daldığı sağır edici sessizlik. Ocağın rahatlığı, yılbaşı ağacı çelenklerinin büyülü titreşimi ve hindinin iştah açıcı kokusu size sıradan geliyorsa; yeni yıl soğuğunu ve yılın en gizemli akşamının gizemini içinize çekin.

Bunu yapmak için pek fazla bir şeye ihtiyacınız yok ve her şeyden önce koyu mavi, mavi-yeşil, gri, dumanlı, mavimsi ve siyah tonlarının hakim olduğu bir palete ihtiyacınız var. Ayrıca iç mekanı dekorla aşırı yüklemeye gerek yok. Biraz metal, mermer, kadife ve zodyak işaretleri ile soyut resimler içeren mücevherler yeterli olacaktır.

5. Dağlardaki Ev

Bu trend, dünyadaki yeni yıl dekoru ve yılbaşı ağacı süslemelerinin en ünlü üreticileri tarafından önerilmiştir. Tasarımcılar bu defa, sadece en yakın ve sevdikleri için rahat olan tenha dağ evinde bir yılbaşı atmosferi yaratmayı önerdiler.

Kar ve kış temalı dekorun yanı sıra maviler ve zencefili ekmeklerle eşleştirilmiş bir beyaz bir tabak. Kardan adamlar, kutup yıldızları, buz patenleri ve kızaklar, penguenler, cam ve seramikten yapılmış kar taneleri. Böyle bir ortamda yılbaşını şöminenin yanında bir fincan sıcak çikolata ile kutlamak özellikle keyifli.